Jak znaleźć pracę po studiach?

Jak znaleźć pracę po studiach?

Po ukończeniu studiów znajdę nową pracę. Łatwiej powiedzieć niż zrobić. Jak przygotować się do zmierzenia z tą przepaścią między studiami a pierwszym doświadczeniem zawodowym? Gdzie powinniśmy szukać nowych możliwości lub wyboru przyszłego zatrudnienia?

Skup się na Twoich umiejętnościach!

Przede wszystkim powinieneś zrozumieć, co twoje studia mogą nam dać, co możesz sprzedać jako twój produkt i co może być dobrym rozwiązaniem dla twojego przyszłego pracodawcy. Innymi słowy powinniśmy bardziej zastanowić się nad pytaniami, które zadaje wielu rekruterów, np: Dlaczego firma powinna zatrudnić właśnie Ciebie, a nie innych kandydatów? Musimy szczerze odpowiedzieć na to pytanie i dowiedzieć się, jakie praktyczne umiejętności zdobyliśmy do tej pory podczas studiów. Czy jest to umiejętność zarządzania czasem, czy dobra umiejętność komunikacji? Następnie musimy podać przykład, kiedy wykorzystaliśmy tę umiejętność lub jak pomogła nam ona w rozwiązaniu problemu w przeszłości. Taki model prowadzenia wywiadu nazywa się modelem STAR.

Stwórz Twój profil na Linkedin!

Po drugie, pomyśl o swoim profilu na Linkedin! Wiele ofert pracy można dostać od razu po studiach, nie wymagają one żadnego doświadczenia, najtrudniejsze jest znalezienie odpowiedniego kandydata. Platforma Linkedin może być formą Twojego internetowego CV, gdzie przyszły pracodawca może łatwo się z Tobą skontaktować, jeśli użyjesz specjalnych słów kluczowych, które mogą opisać Twoje umiejętności lub kierunek studiów. Wystarczy skupić się na swoich mocnych stronach i umieścić je na swoim profilu, aby być lepiej widocznym i łatwiej dostępnym dla rekruterów, którzy mogą zaoferować Ci pierwszą karierę po studiach.

Kilka przydatnych słów kluczowych:

– Entry level, junior, bez wymaganego doświadczenia

– Praktyki, programy dla absolwentów

– certyfikat

 

Sprawdź jakie firmy już działają w twojej dziedzinie!

Następnym krokiem może być poszukanie w Internecie firm, które pracują już na Twoim obszarze studiów. Mogą tam być osoby, które ukończyły ten sam uniwersytet i już znalazły pracę w dobrych miejscach pracy. Możesz ich zapytać bezpośrednio lub po prostu znaleźć, jaką pracę wykonywali do tej pory. Następnie obserwuj te firmy i zrozum ich sposób pracy. Przede wszystkim musisz zrozumieć siebie, czy Ci się to podoba i czy chcesz być częścią ich zespołu w przyszłości. Twoja szczera motywacja i prawdziwe zainteresowanie firmą to czasami najlepsza rzecz, jaką możesz pokazać podczas rozmowy kwalifikacyjnej!

Na koniec…

Możesz również obserwować agencje rekrutacyjne, które mogą mieć szeroką gamę ofert pracy nie tylko dla jednej firmy, ale również dla wielu innych, dzięki czemu możesz dowiedzieć się o zapotrzebowaniu rynku w danym czasie, ale również rekruterzy z tego rodzaju agencji są bardziej skłonni do pomocy i doradzania młodym absolwentom, jak być lepiej przygotowanym przed ich pierwszą rozmową kwalifikacyjną z ważnymi firmami!

Jeśli szukasz nowych możliwości, zapraszamy do sprawdzenia naszych otwartych ofert pracy. Prowadzimy rekrutację w całej Europie dla wielu sektorów. Nasz wielokulturowy zespół jest zaangażowany w znalezienie najlepszej możliwości dla Ciebie, więc nie krępuj się z nami skontaktować. 

MOŻESZ SKONTAKTOWAĆ SIĘ Z NAMI POD ADRESEM INFO@ITSELECTA.COM LUB +48 506 033 065.

Sprawdź naszą stronę internetową, aby mieć pewność, że nie przegapisz żadnej oferty, która może być Twoją wymarzoną pracą w przyszłości, również w różnych językach: www.itselecta.com

Życzymy Ci powodzenia na przyszłych rozmowach kwalifikacyjnych,

twój zespół ITSELECTA

Posted in Uncategorized

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *